She & Him

Perşembe, Temmuz 28, 2016


She & Him ile tanışıyor musunuz?

Eski blogda en severek yazdığım yazılardan biri, en sevdiğim gruplardan biri olan She&Him hakkındaydı. Bu detaylı ve güzel derlemeyi burada da paylaşmak istedim, çünkü tüm güzel şeyler gibi, müzik de paylaştıkça daha güzel :)

Birçok kişinin 500 Days of Summer ve New Girl ile tanıdığı Zooey Deschanel'in, yetenekli bay M. Ward ile kurduğu indie grup, beşinci stüdyo albümünü 2014'ün aralık ayında çıkardı. Ben de hala tanışmayanlar, dinleyecek yeni ve huzurlu bir şeyler arayanlar, ya da "sevimli müzik" nasıl bir şey oluyor merak edenler varsa, biraz She & Him'den bahsetmenin tam zamanı diye düşündüm. Her albümden en sevdiğim 2 şarkıyı, grup hakkında genel bir fikir versin diye listeledim. Şarkıların isimlerine tıklayarak dinleyebilirsiniz.

Volume One (2008)
Sweet Darlin' : Yarattığı Beach Boys havası için. Çünkü Beach Boys'u andıran herhangi bir şey nasıl sevilmez?
Take it back: "Beni üzeceksen yanıma oturma git kendi başına otur" diyebilenler için, hüzünlü görünen ama dünya tatlısı şarkı. Hele arkadan gelen huzur dolu ukulele melodisi ile, "ne yapsam ne yapsam bir hamak alıp sallansam, kurtulur muyum bunalımdan, hamakta sallansam" etkisi yaratır.Volume Two (2010)
Thieves: Aynı anda hem üzgün hem de neşeli olabildiği için. Çünkü hayat böyle, sevinç de üzüntü de, hep var, hep olacak.
I Can Hear Music: Sevgiyi çok güzel anlattığı için. "Sen yakınlardaysan şarkılar duyuyorum ben, her şey tam da hayal ettiğim gibi, ne güzel şey sevmek sevilmek bir de üstelik bak şarkılar da var". Pozitif enerji kaynağı, iç açıcı.

A Very She & Him Christmas (2011)
Baby It's Cold Outside: Rolleri değiştirdiği için. Çünkü bu sefer eve dönmek isteyen beyefendiyi ikna etmeye çalışan bir hanımefendi var karşımızda.
Have Yoursellf a Merry Little Christmas: Coldplay'den sonra bu şarkının en güzel yorumu olduğu için. "Yıllar geçtikçe biz hep birlikte olacağız, su yolunu bulacak, her şey yoluna girecek" diyen birinin varlığı önemli...


Volume 3 (2013)
Snow Queen: "I'm the cold, I'm the snow" repliği ve arka plandaki ritmin gerçek bir kar fırtınası gibi aniden yavaşlayıp yine aniden hızlanmasına hayran olmak için. Çünkü öyledir kar fırtınaları, bir an hızlanır, bir an sanki kar taneleri havada asılı kalır, sonra yine hızlanır...
Sunday Girl: Zooey'nin Fransızca söylediği bölüm bir pazar öğleden sonrası çay saatine çok yakıştığı için.

Classics (2014)
She: Dünyanın en güzel aşk şarkılarından birinin, en güzel yorumlarından biri olduğu için. Daha sakin, daha huzurlu...
We'll Meet Again: Güneşli bir günün hayalini neşeli ve sakin, ama en çok da umutlu bir şekilde mırıldandığı için.

Ne dersiniz, sizce de çok tatlı değiller mi?
Huzurlu seslere, mutlu sözlere ihtiyaç duydukça açıp, tekrar tekrar dinlenesi bu güzel şarkılar arasında sizin de favorileriniz var mı? Peki bu dinledikleriniz arasından en çok hangisini sevdiniz? Yorumlarınızı bekliyorum!


Sevgiler,


You Might Also Like

4 yorum

 1. Grubu bilmiyordum, dinledim çok beğendim. Blogunuzu da çok beğeniyorum. Fotoğraflarınız, paylaşımlarınız harika. Sevgiler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim :) Ayrıca grubu da beğenmenize çok sevindim, iyi hafta sonları!

   Sil
 2. Bak ne anlatacağım sana: İki hafta öncesi, bir pazar sabahı Bodrum'daki evin bahçesindeyiz Evrim'le, yanımda da iki tane favorim olan yeni kediler yatıyor. Telefondan miskin miskin sevdiğim blogları geziyorum, bu yazını okuyorum ve üşenmeyip içeriden lap-topumu alıyorum, sevdiğin şarkılar kesin güzeldir ve günümü şenlendirirler diye. Sıra sıra açıyorum, dinledikçe serinliyorum ve yumuşuyorum iyice. Evrim dolaptan bir sürahi soğuk kahve getiriyor, ''Bu çalan neymiş, ne güzelmiş?'' diyor, bakıyorum ''Sunday Girl'müş, Meriç açtı demin bu grubu'' diyorum. Kediler geriniyor,biz Zooey'nin şarkıcılığın oyunculuğundan çok daha iyi olmasında uzlaşıyoruz. Ben içimden ''Dönünce bu güzel günü Meriç'e iletip, şarkılar için teşekkür edeyim.'' diyorum. Böyle işte, sen yazmaya ve önermeye devam et bol bol, senden hep çok güzel şeyler geliyor. <3

  YanıtlaSil
 3. Beğenerek dinledigim bir grup. Zooey zaten dunya tatlisi <3 sarkilar akip gidiyor..

  YanıtlaSil

Yorumlarınız değerli, haydi sohbete katılın!

We Have A Rule

We Have A Rule

Yasal Uyarı

Bu sitedeki tüm metin ve görseller, telif hakkı yasası ile korunmaktadır. İzinsiz ve kaynak göstermeden kullanımı, yasanın ihlali sebebi ile kullanan kişi hakkında yasal işlem başlatma sebebi sayılır.

Twitter

Subscribe