Profesyoneller İçin Vanilya: Lush Vanillary

Cuma, Mayıs 06, 2016


The Body Shop'un klasik vanilya parfümünü hayatının belli bir döneminde kullanmamış olan vanilyaseverlerin sayısı azdır. Çünkü neresinden baksanız vanilya dünyanın başına gelmiş en güzel şeylerden biri ve o ünlü klasik sarı şişe de bu kokuyu en iyi yansıtan parfümlerden biri. Fakat inceleyecek olsak, kendisi için ancak ünlü düşünür çipetpet amcanın da dediği gibi "amatörü eğlendirir" diyebiliriz. Hani vanilya 101 dersi gibi, daha giriş seviyesinde, daha temel.

Yok, ben vanilyayla ciddi düşünüyorum, bana profesyonel seviyede gel diyenlerdenseniz, şimdi size bambaşka bir hikayeyle geliyorum: Lush Vanillary!

Lush'a olan aşkımdan bir kez daha bahsetmeyeceğim, zira artık bilmeyen kalmadı. Direkt olarak konuya giriyorum: Vanilyanın en çekici, en yumuşak, en sıcak haline; bir Lush harikası olan bu küçücük, siyah kapaklı, çiçek desenli şişeye!

Lush bu parfümü "Tatlı ve duyguları harekete geçiren, yasemin ve yanık karamel ile desteklenen, gerçek bir vanilya" olarak tanımlamış. Ben de şunu ekleyeyim: Kendisi odaya girdiğinizde "parfümünün adı ne, ne güzel kokuyor!" dedirten kokulardan.


Parfüm oldukça yoğun, bir-iki fıs bu güzel kokunun cildinize yerleşmesi için yeterli. Zaten asıl kokuyu sıktıktan 3-4 dakika sonra alıyorsunuz, önce karamel yavaşça kendini belli ediyor, ardından şaşırtıcı ve heyecanlandıran bir son sürpriz olarak yasemin çıkıyor karşınıza. Kalıcılık konusunda da hiç fena olmadığını eklemeliyim. Ancak şişenin çantaya atılabilir boyda oluşu, gün içinde tazelemeniz gerekirse buna da imkan sağlıyor. Tatlı bir koku olmasına rağmen bunu abartmadığı için gizemli, feminen ve olgun kalmayı başarıyor.

Vanillary uzun zamandır kullandığım tek parfüm olan Chanel No. 5'ın yanında bir vazgeçilmez olarak yerini aldı. Son paragraftan da anlaşılacağı üzere bu minik şişeyle ve içinde sakladığı bu kendine has kokuyla adeta aşk yaşıyoruz. Vanilya sevenlerdenseniz yurtdışına giden eş dosttan ya da bizzat siz gidecekseniz kendinizden bu iyiliği mutlaka isteyin!

Sevgiler,You Might Also Like

2 yorum

  1. Vanilyalı olan tatlının, pastanın, kremin, parfümün kısacası her şeyin hastasıyım:)
    Not ettim hemen, en yakın seyahatte bu vanilyalı arkadaşı bulmak istiyorum.

    YanıtlaSil

Yorumlarınız değerli, haydi sohbete katılın!

We Have A Rule

We Have A Rule

Yasal Uyarı

Bu sitedeki tüm metin ve görseller, telif hakkı yasası ile korunmaktadır. İzinsiz ve kaynak göstermeden kullanımı, yasanın ihlali sebebi ile kullanan kişi hakkında yasal işlem başlatma sebebi sayılır.

Twitter

Subscribe